Volejte: 777 745 029

Ubytovna "Javorka" - koleje VŠCHT

Javorka Javorka
Javorka Javorka
Javorka Javorka
Sociální zařízení pro ubytované je společné.
Javorka Javorka
K dispozici je společenská místnost s televizorem.
Javorka
Osvětlení chodby je provedeno světlovodnými tubusy.

Ubytovna “JAVORKA“ - koleje VŠCHT

v současné době slouží jako vysokoškolské koleje pro studenty VŠCHT. 

Turistická ubytovna byla zrušena. 

Kapacita:

Ubytovna má kapacitu 21 lůžek v převážně dvoulůžkových pokojích, které jsou standardně  vybaveny včetně chladniček a pro studenty doplněny psacími stoly a ergonomickými křesly. K dispozici je i společenská místnost s TV a nově vybudovaná kuchyňka.

Poloha:

Samotné městečko Meziboří se rozkládá v lesích  na jižním úpatí Krušných hor nad městem Litvínov, ve výšce 500 – 560m.n.m.  Město Litvínov je od Meziboří vzdáleno 3 km, Most 15 km a Teplice 20 km.

Volný čas:

Z Meziboří lze podnikat po vyznačených trasách  turistické výlety do blízkého okolí například do Šumenského  údolí Bílého potoka s naučnou stezkou,  navštívit nedalekou Flájskou přehradu, nebo jeden z vrcholů Krušných hor, Loučnou. V blízkém okolí je  zámek v Duchcově,  lze navštívit i významnou historickou památku cisterciácký klášter v Oseku, nebo ve stejném městě zříceninu hradu. Nelze zapomenout významnou kulturní, ale i technickou památku, přestěhovaný Děkanský chrám v Mostě a nedaleké lázeňské město Teplice.

Z hlediska sportovního využití je možné, kromě pěších výletů po okolí, na kolech absolvovat po značených cyklostezkách projížďky po hřebenech Krušných hor. Nedaleko ubytovny se nachází sportovní hala se sportovním areálem, kde jsou kurty na tenis, volejbal a nohejbal, fotbalové hřiště  s atletickým oválem a nové hřiště na pozemní hokej. V blízkosti jsou též dvě rehabilitační střediska. Koupání je celoročně zajištěno v Litvínově a v Mostě v nově zrekonstruovaném Aquaparku.

V zimním období je možné využít sjezdovku o délce 530 m s lyžařským vlekem Tatrapoma. Svah je sněhovými děly uměle zasněžován. Z Meziboří je také možné po vyznačených lyžařských trasách podnikat výlety v běžeckých stopách až do příhraničních oblastí Saska.

Další nabídky pro studenty:

Pro skupiny je možné zajistit stravovaní v blízké jídelně za velmi výhodné ceny. Dále je možné zajištění skupinového sportovní vyžití, tj. pronájem haly, kurtů, rehabilitace, atd.